
Kluczowe informacje w temacie zabiegu femtoLasik. Przekonaj się!
Korekcja laserowa wzroku to teraz najbardziej popularna metoda korekty astygmatyzmu, presbiopii, myopii i hyperopii, aczkolwiek niewiele pacjentów zdaje sobie sprawę z tego, iż zabiegi te są wykonywane przy użyciu kilku technik.
Zabieg FemtoLASIK – bezinwazyjna, bezpieczna i bezbolesna metoda korekcji wzroku
FemtoLASIK (popularnie nazywany też All-Laser-LASIK) to całkiem bezpieczna, bezinwazyjna oraz nie wywołująca bólu technika korekty takich wad jak krótkowzroczność (do -10 dioptrii), hyperopia (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) oraz niekiedy starczowzroczność. Sam zabieg nie trwa długo – wprawny lekarz optometrysta potrafi zakończyć go w czasie poniżej 20 minut. Zaletą tej metody jest to, że pacjentowi niezmiernie szybko wraca ostrość wzroku – zasadniczo w ciągu doby po zabiegu może wznowić swoje codzienne obowiązki. Zabieg rozdzielony jest na dwie fazy i przeciwnie do innej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana za pomocą mikrokeratomu. Podczas zabiegu FemtoLASIK najpierw za pomocą lasera femtosekundowego oddziela się płatek rogówki o grubości ok 0,1 milimetra, a w drugim etapie następuje formowanie rogówki laserem excimerowym.
Pewnym wariantem zabiegu FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie praca lasera excimerowego jest indywidualna dla każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu wykonuje się mapę rogówki i na jej podstawie koduje się wszystkie ruchy wiązki laserowej. Ten rodzaj zabiegu przeprowadza się u osób z hyperopią i astygmatyzmem, których rogówka znamionuje się nieszablonowym kształtem.
Inne zabiegi korekcji wad wzroku
Inne sposoby korekcji wad wzroku to m.in.:
LASEK – wykonywany jest u osób, u których z rozmaitych względów nie jest możliwe wykorzystanie zabiegu FemtoLASIK. W metodzie LASEK płatek nabłonka rogówki usuwany jest alkoholem, a nie wiązką laserową.
EBK, w którym po znieczuleniu oka ściągany jest z rogówki nabłonek (podlega on później samoistnej regeneracji), a w następnym kroku kształtuje się rogówkę z użyciem lasera excimerowego. EBK nazywana jest zabiegiem powierzchniowym, bowiem nie dochodzi do ingerencji w głębokie warstwy rogówki. Zabieg ten można jednak zastosować wyłącznie do korekty nieznacznych wad wzroku.
Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]