
Komfort w codziennych sytuacjach, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych czy praca w rozmaitych zawodach – to zaledwie niektóre z powodów, które popychają ludzi do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie ciągle wzrasta, na co wpływ ma zapewne niezmiernie nikłe niebezpieczeństwo ewentualnych komplikacji oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia). Za wykonaniem zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Liczne badania wykazują wszak, że nie leczone wady wzroku mogą doprowadzić do znacznie poważniejszych komplikacji, bo są czwarty (zaraz po jaskrze, zaćmie i zwyrodnieniu plamki) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością zmaga się jeden na trzech Europejczyków.
Korekcja laserowa wzroku – na czym polega?
Laserowa korekta wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum można uzyskać imponujące rezultaty. Podnosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można natomiast wyeliminować dalekowzroczność. W dzisiejszych czasach najpopularniejszym rodzajem lasera stosowanego w trakcie zabiegów korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie impulsy światła IR. Umożliwia to dokonanie precyzyjnego formowania, a równocześnie minimalizuje niebezpieczeństwo uszkodzenia pozostałych części rogówki. Za rekomendacją tego sposobu leczenia wad widzenia przemawia dużo czynników. Najważniejsze to przede wszystkim dokładność, niska inwazyjność, efektywność, jak również niskie niebezpieczeństwo komplikacji. Warto wspomnieć również o tym, iż zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.
Korekta laserowa wzroku – czy są przeciwwskazania?
Nim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, warto być przygotowanym na to, iż w pewnych kazusach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, choroby oczu takie jak zaćma, karmienie piersią i ciążę czy nieukończony 21 roku życia.
Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]