
Dowiedz się więcej o aparacie do drenażu limfatycznego na https://bit.ly/3CTtarb.
Presoterapia to technika masażu, której zadaniem jest poprawienie obiegu chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii blisko wiek temu – to zbiór przeróżnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów obrotowych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje indywidualnie do miejsca ucisku, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.
Aparat do masażu limfatycznego – na obrzęki kończyn rozmaitego typu
W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie stosują urządzenia do presoterapii odtwarzające masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe nogi lub ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory urządzenie uciska kończynę, wspomagając tak przepływ chłonki. Jest wiele wskazań do wypróbowania masażu limfatycznego. To m.in. zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się także niezwykle popularna wśród zawodowych sportowców, najczęściej jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.
Domowe urządzenie do masażu uciskowego
Mnóstwo opcji wykorzystania urządzeń do masażu uciskowego przysłużyło się mocno do rozwoju tych aparatów. Dziś osoby chętnie korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, dzięki innowacyjnym aparatom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu uciskowego tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg masażu. Maszyny CarePump są kompaktowe i nie są ciężkie, w związku z tym bez problemu można spakować je na wyjazd, np. na zagraniczny turniej sportowy.
Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być wcześniej uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samemu, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to między innymi zakrzepica i choroby bakteryjne oraz wirusowe, które trzeba wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]