
Dowiedz się, kto ma w swojej ofercie badania operatorów Bielsko. Zajrzyj w to miejsce
Są potrzebne do tego, by sprawdzić, czy określony człowiek jest wstanie pracować jako kierowca widlaka lub innego pojazdu. Choć sporo kandydatów podchodzi do nich ze strachem, kiedy nie mamy problemów psychicznych, ich przejście nie powinno sprawić nam znaczących kłopotów. Jak więc przebiegają badania operatorów urządzeń? Na co powinniśmy się przygotować?
Badania operatorów – ankieta
Na początku testu kandydat otrzymuje opracowany przez specjalistę kwestionariusz. Ma w nim rozwiązać zadania dotyczące działania w różnych, zwykle trudnych przypadkach. Po sprawdzeniu ankiety przyszłego kierowcy, prowadzący będzie miał możliwość określić, jak sprawnie reaguje na stres oraz zbadać jego sprawność intelektualną i dojrzałość społeczną. Zawartość ankiety jest zależna od tego, jaki zawód wybrał ubiegający się o uprawnienia. Ten etap badania operatorów często wywołuje duży niepokój, ale jej zaliczenie rzadko okazuje się problemem.
Psychotechniczne badania operatorów
Ostatnia część badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem specjalnie opracowanych aparatów. Poszczególne testy sprawdzają takie umiejętności jak refleks lub podejmowanie wyborów w ekstremalnych przypadkach. Należy pamiętać, że niekiedy ten element badań może nie być przeprowadzony. Tak będzie, jeśli kandydat w wywiadzie przyzna się do gorszego samopoczucia lub badanie udowodni, że przed odwiedzeniem poradni spożył alkohol. Zaplanowane działanie może zostać wtedy przełożone albo – gdy przyczyną okaże się alkohol – także odwołane.
Siedziba firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: 608 315 680
E-mail:
[email protected]