
Dalsze informacje o odbiorze starych mebli - zajrzyj tutaj.
Większość z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których wiele lat już nie używamy, a których nie chcemy się pozbyć z różnych przyczyn. Aby nie zagracały miejsca w mieszkaniu, na ogół przenosimy je na poddasze, do komórki lokatorskiej czy też do piwnicy. Kłopot jednak w tym, że po jakimś czasie i te schowki robią się na tyle ciasne, iż zwykłe ich użytkowanie okazuje się udręką. Dopiero to skłania wielu z nas do dokonania gruntownych porządków, będących okazją do tego, aby uwolnić się od nagromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy również, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź kupujemy zapuszczoną nieruchomość. Trzeba zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble ze strychu, piwnicy i domu.
Wywóz mebli – co z nimi zrobić?
Odpady takie jak zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, sprzęt RTV i AGD, stare meble czy części stolarki okiennej nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeśli potrzebujemy się ich pozbyć, możemy wybierać z kilku możliwości. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednak posiadania adekwatnie dużego samochodu. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce z reguły raz w miesiącu – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc przymuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie odpadów o znacznej objętości. Najbardziej optymalne jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono również o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery częstokroć oferują również fachową asystę przy sprzątaniu komórki, strychu lub całego domu.
Utylizacja mebli – nie tylko spalenie
Stare meble, o ile zostaną oddane do PSZOK-u albo firmy trudniącej się się utylizacją zawodowo, nie muszą zostać spalone lub porzucone na wysypisku. Po rozebraniu ich na części podstawowe, a następnie podzieleniu ich według surowca, z jakiego były wykonane, mogą zostać po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w większości się one składają, polega zazwyczaj na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem stosuje się do wyrobu kolejnych szaf, łóżek i regałów.
Siedziba firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]